fot. TT/MorawieckiM

Premier RP: Dominacja polskiego rolnictwa w Europie to nasz cel na najbliższą dekadę

Dominacja polskiego rolnictwa w Europie to nasz cel na najbliższą dekadę – podkreślał podczas wizyty w gospodarstwie rolnym w Marianowie Brodowskim (w woj. wielkopolskim) premier Mateusz Morawiecki.

We wtorek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z przewodniczącą Komisji Europejskiej, Ursulą von der Leyen, o warunkach dla polskich gospodarstw w kontekście Krajowego Planu Odbudowy. Wsparcie polskich rolników i bezpieczeństwo żywnościowe to podstawowe cele polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości. Wiele nowych rozwiązań ma znaleźć się w Polskim Ładzie. Jednym z nich jest zwiększenie możliwości sprzedaży własnych produktów przez rolników na terenie całej Polski.

– To skrócenie drogi „od pola do stołu” po to, żeby zysk dla polskiego rolnika – nie dla pośredników, często zagranicznych – był największy – mówił podczas wizyty w gospodarstwie rolnym w Marianowie Brodowskim premier Mateusz Morawiecki.

Nowe rozwiązania będą też dotyczyć ubezpieczeń rolniczych.

– Będziemy wdrażali nowe rozwiązania w zakresie ubezpieczeń działalności rolniczej, bo rolnictwo podlega ogromnej zależności od klęsk żywiołowych. One bardzo często dopadają polskiego rolnika. Tworzymy coraz bardziej cywilizowane warunki, które są znane na Zachodzie – wskazał Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślał, że rząd robi wszystko, aby sprowadzić do Polski zagranicznych inwestorów.

– Nasz rząd (…) zrobi wszystko, żeby wielkie pieniądze, które przeznaczamy z budżetu państwa polskiego i wynegocjowane z Unii Europejskiej, przeznaczyć na podniesienie efektywności polskiego rolnictwa, ażeby podbój polskiego rolnika w całej Europie nie tylko trwał, ale żeby nasze zdobycze były coraz większe, żeby polskie rolnictwo dominowało w Europie. To jest nasz cel na najbliższą dekadę i to jest cel do zrealizowania – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zachęcał do kupowana polskiej żywności.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl