PAP/Rafał Guz

Premier: Nie wolno nam zmarnować drugiego Planu Marshalla

Chodzi o około 770 mld zł dla polskich rolników, polskich rodzin, szkół i szpitali; nie wolno nam zmarnować takiej szansy, nie wolno nam zmarnować drugiego Planu Marshalla – apelował we wtorek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że głosowanie w sprawie projektu ustawy ratyfikującej decyzję Rady o zasobach własnych dotyczy „przyjęcia bądź nie środków unijnych na polski rozwój na najbliższą dekadę”.

„Ta decyzja jest jedną z najważniejszych decyzji na najbliższe dziesięć, dwadzieścia lat” – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Według niego, jeżeli doszłoby do odrzucenia ustawy, to „wielu zadawałoby retoryczne i trochę ironiczne pytanie: nie pozwolili Polacy, żeby pokonała ich pandemia, nie pozwolili, żeby kryzys gospodarczy dotknął ich tak, jak inne kraje w Europie, ale sami siebie postanowili pokrzywdzić poprzez brak przyjęcia tak wielkich środków netto”.

„To około 770 mld zł dla polskich rolników, polskich rodzin, szkół i szpitali. Nie wolno nam zmarnować takiej szansy, nie wolno nam zmarnować drugiego Planu Marshalla” – apelował szef rządu.

Jak dodał, „nie wolno igrać taką szansą, bo ona rzeczywiście jest bezprecedensowa”.

„Przez brak przyjęcia tej ustawy ucieszylibyśmy przede wszystkich tych – jak nazwaliśmy (kraje) skąpców – którzy nie chcieli przekazywać tych środków dla krajów Europy Środkowej” – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Sejm na nadzwyczajnym posiedzeniu zajmuje się we wtorek rządowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobów własnych UE. [czytaj więcej] 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl