fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Premier M. Morawiecki proponuje opozycji rozmowy o Białorusi

Premier Mateusz Morawiecki proponuje politykom opozycji rozmowy na temat sytuacji na Białorusi. Do spotkania ma dojść w środę.

Polska zaprezentowała pięciopunktowy program wsparcia dla białoruskiej opozycji i osób represjonowanych. W obliczu kryzysu politycznego chce ułatwić Białorusinom przekroczenie granicy, zagwarantować pracę i naukę na polskich uczelniach.

Rząd chce jednak, aby wszystkie te propozycje, miały charakter ponadpartyjny, stąd inicjatywa, która dziś wychodzi z Kancelarii Premiera.

– Dzisiaj zostanie oficjalnie wysłane zaproszenie do przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych,  do wszystkich formacji politycznych z Kancelarii Premiera – powiedział w TVN 24 Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Mateusz Morawiecki proponuje rozmowy. Zaprosił przedstawicieli opozycji na środę.

– Chcemy przedstawić, po pierwsze, te wszystkie działania, które były zrealizowane na forum Unii Europejskiej i u nas wewnętrznie w Polsce. Po drugie, chcemy porozmawiać z przedstawicielami partii, klubów politycznych na temat dalszych działań, bo bez wątpienia ta sytuacja na Białorusi szybko się nie skończy – dodał Michał Dworczyk.

Białorusini nie rezygnują z protestów. Chcą odejścia prezydenta Alaksandra Łukaszenki i powtórzenia wyborów. [czytaj więcej] 

TV Trwam News

drukuj