Premier: Najważniejsze pytanie to: „Jak powinniśmy rządzić”

Pytanie opozycji to: „kto powinien rządzić”, a moim zdaniem najważniejsze jest pytanie, „jak powinniśmy rządzić” – mówił dzisiaj w Sejmie premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając wniosek o wotum zaufania dla swojego rządu.

Premier na początku swojego wystąpienia podziękował Polakom za zaangażowanie w sprawy publiczne oraz wysoką frekwencję w wyborach samorządowych.

Szef rządu stwierdził, że cieszy się, że będzie mógł podczas debaty w Sejmie przedyskutować najważniejsze pytania.

„Pytanie, które państwo, opozycja, macie w głowie jest takie – <<kto powinien rządzić>>, a moim zdaniem najważniejsze pytanie dla Polaków jest takie – <<jak powinniśmy rządzić>>” – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier zwrócił się także do Wysokiej Izby.

„Proszę Wysoką Izbę o ocenę ostatniego roku, ostatnich trzech lat; mam nadzieję, że Polacy powierzą nam stery rządów za rok” – powiedział.

Zaprosił też opozycję do współpracy i wdrażania „wspaniałej zmiany”.

Szef rządu wskazywał, że współczynnik Giniego (wskaźnik poziomu nierówności) w czasie rządów PiS „zmalał o 2 pkt z 31 do 29”.

„To jest duża zmiana, to ruch, który w wielu krajach świata był obserwowany z zazdrością” – ocenił Mateusz Morawiecki.

„Mam taką prośbę do was, do szanownej opozycji w szczególności, żebyście nie słuchali dzisiaj waszych spin doctorów, tylko od serca, żebyśmy przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia mówili o Polsce z radością, z ufnością, z nadzieją, że budujemy program dla wszystkich Polaków” – oświadczył.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że jego obóz polityczny wdraża dobrą zmianę, ale – jego zdaniem – we współpracy z opozycją można wdrażać „wspaniałą zmianę”.

„Zapraszamy was do tej wspanialej zmiany. Opozycja ma bardzo ważną rolę do wypełnienia” – dodał.

Zdaniem szefa rządu, niechęć czy nienawiść między opozycją a obozem rządzącym powinny „zostać odłożone do szuflady”, by budować wspólnie najlepsze możliwe rozwiązania.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl