Premier Morawiecki z wizytą w Pradze

Premier Mateusz Morawiecki uda się dziś z wizytą do czeskiej Pragi, gdzie weźmie udział w uroczystych obchodach 100. rocznicy utworzenia Czechosłowacji organizowanych wspólnie przez Czechy i Słowację.

W uroczystości – jak poinformowała KPRM – poza premierem Morawieckim i szefami rządów Czech i Słowacji Andrejem Babiszem oraz Peterem Pellegrinim, udział wezmą przedstawiciele rządów Rumunii oraz Luksemburga.

Z programu wizyty wynika, że polski premier będzie uczestniczył w śniadaniu roboczym wydawanym przez premiera Republiki Czeskiej.

„Podczas nieformalnego spotkania szefowie rządów omówią aktualne zagadnienia z zakresu polityki europejskiej” – poinformowała kancelaria polskiego premiera.

Rocznica powstania niepodległego państwa czechosłowackiego przypada 28 października. Tego dnia w Czechach obchodzone jest narodowe święto odzyskania niepodległości.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl