PAP/Wojciech Olkuśnik

Premier M. Morawiecki: Rząd ZP na forum UE stawia na promocję rodziny

Rząd Zjednoczonej Prawicy niezmiennie stawia na wsparcie i promocję rodziny, także na forum Unii Europejskiej – zapewnił premier Matusz Morawiecki podczas międzynarodowej konferencji państw Grupy Wyszehradzkiej poświęconej polityce prorodzinnej.

Międzynarodową konferencję w ramach polskiego przewodnictwa w V4 zorganizował resort rodziny pod patronatem premiera RP. To właśnie szef rządu podczas spotkania zabrał głos jako pierwszy. Mateusz Morawiecki podkreślał niezastąpioną rolę rodziny jako podstawowej komórki społecznej.

Wymienił też działania państwa na rzecz demografii, jak np. program „Rodzina 500 plus”, w ramach którego do polskich rodzin trafiło już ponad 140 mld zł.

Premier zapowiedział, że w ramach Nowego Ładu pojawią się kolejne inicjatywy wzmacniające rodziny.

– Będziemy dalej dbali, aby wszystkie podstawowe potrzeby, preferencje, wymogi rodzin były zabezpieczone w odpowiedni sposób – nie tylko w budżecie, ale także w regulacjach. (…) Chcemy promować rodzinę w ramach Unii Europejskiej. To jest dla nas jeden z podstawowych celów polityki społecznej na forum unijnym. Szczycimy się polityką promocji rodzin, których dzieci mogą być wychowywane w spokoju, bezpieczeństwie, miłości; mogą być kształcone, rozwijać się i kształtować swoje talenty – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier zachęcał też samorządy do promowania rodzin. W tym kontekście wskazał na różnego rodzaju ulgi, np. na komunikację czy wejścia do instytucji kultury.

Podczas konferencji o swoich doświadczeniach i planach opowiedzą też ministrowie zajmujący się sprawami rodzin z krajów V4. Poznamy też zwycięzców konkursu „Samorząd pro familia 2021”. Wyróżnienia wręczy samorządom premier Mateusz Morawiecki.

Na zakończenie podpisana zostanie deklaracja V4 dotycząca współpracy w dziedzinie polityki prorodzinnej.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl