fot. pixabay.com

Ponad 10 tys. podpisów pod apelem do premiera o reakcję rządu na nacisk UE w sprawie uznania praw osób LGBT

Już ponad 10 tys. osób podpisało się pod apelem do premiera o sprzeciw i wyprzedzającą reakcję rządu wobec unijnego nacisku w sprawie uznania praw osób LGBT.

Komisja Europejska przyjęła niedawno „Strategię na rzecz równości LGBTIQ na lata 2020-25”. Dokument wprowadza m.in. mechanizm wzajemnego uznawania.

To oznacza, że tzw. małżeństwa osób homoseksualnych czy adopcje dzieci przez pary jednopłciowe mają być uznawane przez wszystkie kraje Wspólnoty.

Centrum Życia i Rodziny przygotowało petycję do premiera o jasne stanowisko wobec uderzenia w tożsamość małżeństwa. Jego prezes Paweł Ozdoba zwraca uwagę, że unijna strategia może naruszyć prawa rodzin w Polsce, które są zapisane w konstytucji.

– Pary i aktywiści homoseksualni będą mogli wyjeżdżać za granicę, tam pobierać się w świetle prawa lokalnego, przyjeżdżać do Polski i oczekiwać, że polskie państwo i my wszyscy będziemy traktowali związek dwóch mężczyzn lub dwóch kobiet jako związek małżeński. Strategia jest zorganizowana w ten sposób, że już w 2022 roku miałoby się to stać we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. To burzy polski porządek prawny. Konstytucja RP mówi jasno, że w Polsce małżeństwem możemy nazywać tylko związek mężczyzny i kobiety. Apelujemy do pana premiera Mateusza Morawieckiego, aby już teraz zareagował i potwierdził, że w Polsce nie ma możliwości na wprowadzenie tych skandalicznych przepisów – mówi Paweł Ozdoba.

Podpisy pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego można składać na stronie internetowej wobronierodzin.pl.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl