fot. Obraz autorstwa snowing na Freepik

Rząd skierował do Sejmu projekt ustawy o wakacjach kredytowych na przyszły rok

Rząd skierował do Sejmu projekt ustawy o wakacjach kredytowych na rok 2024. Projekt zakłada, że w przyszłym roku zawieszenie spłaty kredytu będzie możliwe w takim samym zakresie jak w roku 2023, czyli w jednym miesiącu w jednym kwartale.

Politycy PiS apelują do marszałka Sejmu Szymona Hołowni o jak najszybsze procedowanie tego projektu.

Były szef sejmowej komisji finansów, poseł Andrzej Kosztowniak, przypomniał, że sam marszałek mówił o likwidacji tzw. zamrażarki sejmowej.

– Mając świadomość potrzeby realizowania takiego projektu, bo to jest potrzeba, która została potwierdzona w ostatnim czasie, kiedy rządził rząd Prawa i Sprawiedliwości, wydaje się, że nie powinno być żadnych przeszkód. Mam nadzieję, iż marszałek też rozumie potrzeby osób, które są kredytobiorcami. Pamiętajmy, że czas postcovidowy, ale również związany z wojną na Ukrainie, jest trudnym czasem nie tylko dla finansów publicznych, ale także dla finansów każdego z nas – podkreślił poseł Andrzej Kosztowniak.

Według zapisów ustawy możliwość skorzystania z wakacji kredytowych przysługiwałaby osobom, których kwota kredytu była nie wyższa niż 400 tysięcy złotych.

Oprócz tego zawieszenie spłat kredytu byłoby dostępna dla osób, których raty kredytu stanowią znaczącą część dochodu.

Rząd wprowadził wakacje kredytowe w obliczu nagłego wzrostu inflacji oraz stóp procentowych. Pozwoliły one na wstrzymanie spłat kredytów mieszkaniowych przez nawet 8 miesięcy w latach 2022 i 2023.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl