Premier Morawiecki spotka się z kanclerz Niemiec

W przyszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki spotka się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Głównymi tematami rozmów będą przyszłość Unii Europejskiej oraz relacje polsko-niemieckie.

W najbliższy piątek premier Mateusz Morawiecki uda się do Berlina. Spotka się tam z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Wizytę potwierdzili już rzecznicy polskiego oraz niemieckiego rządu. Rozmowy polityków będą dotyczyć przede wszystkim przyszłości Unii Europejskiej oraz polsko-niemieckich relacji.

Końcem stycznia premier Morawiecki wskazał, że ważnym tematem są również reparacje wojenne. Jak zaznaczył, ani on, ani kanclerz Niemiec nie będą unikać trudnych tematów. Celem spotkania jest bowiem wypracowanie rozwiązań w tych sprawach, co do których obecnie nie ma porozumienia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl