Premier Morawiecki: Likwidujemy białe plamy w dostępie do internetu

Pokazujemy, w jaki sposób wypełniać białe plamy w dostępie do szybkiego internetu – mówił w środę w Koszalinie premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości zawarcia umowy na budowę infrastruktury telekomunikacyjnej w ramach programu Polska Cyfrowa.

„Szybki internet to podstawa rozwoju, inwestowania, edukacji, dlatego bardzo się cieszę, że tutaj wypełniamy 21 tys. białych plam w dostępie gospodarstw domowych do szybkiego internetu oraz dla ponad stu szkół” – oświadczył Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, Koszalin i okolice to tereny w dużym stopniu popegeerowskie, które „w czasach III Rzeczpospolitej rozwijały się wolniej”.

„Dzisiaj szybki internet jest ważniejszy czasami niż ciepła woda w kranie” – dodał.

Jak mówił Mateusz Morawiecki, dla rządu kluczowe jest, żeby Polska rozwijała się równomiernie.

„Jest niezwykle ważne, żeby inwestycje trafiały do mniejszych ośrodków. Chodzi o to, żeby podstawowym elementem rozwoju była infrastruktura, łączenie tych mniejszych miejscowości drogami szybkiego ruchu, drogami lokalnymi” – stwierdził szef polskiego rządu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl