fot. pixabay.com

Premier M. Morawiecki zalecił przygotowanie schematu rekompensat dla plantatorów kalafiorów i brokułów

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że polecił ministrowi rolnictwa, Robertowi Telusowi, przygotowanie schematu rekompensat za straty, które ponieśli rolnicy. Chodzi o plantatorów kalafiorów i brokułów, którzy mają obecnie problem ze sprzedażą swoich warzyw, o czym też alarmują.

Trudna sytuacja plantatorów kalafiorów i brokułów jest spowodowana m.in. ciepłą pogodą i małą ilością deszczu, przez które sezon ruszył wcześniej. Istotnym czynnikiem jest także wojna na Ukrainie i sytuacja gospodarcza, jaką ona generuje.

Rolnicy ponoszą duże straty. W związku z tym premier zlecił resortowi rolnictwa przygotowanie schematu rekompensat. Mateusz Morawiecki poinformował o tym w Sarnowie-Górach na Mazowszu.

– Usłyszałem o bardzo ważnym problemie. Ze względu na szczególnie ciepły wrzesień szybko zaczęły dojrzewać kalafiory oraz brokuły i pojawił się problem z ich odbiorem. One już teraz w wielu miejscach przejrzały. Straty, jakie ponieśli rolnicy, są duże. (…) Poleciłem ministrowi rolnictwa przygotować schemat rekompensat za straty, jakie pojawiły się u rolników. Państwo polskie działa – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu dodał, że nie mamy wpływu na warunki pogodowe i to, co robi Rosja wobec Ukrainy, ale mamy wpływ na to, by nasz rynek nie uległ destabilizacji. Stąd też – jak wskazał – blokada ukraińskiego zboża czy zapowiadane obecnie rekompensaty za straty w uprawie kalafiorów i brokułów.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl