M. Morawiecki: Bez współpracy Polski i Niemiec ciężko byłoby rozwiązać problemy w całej UE

Jest jasne, dla Polski i dla Niemiec, że bez naszej współpracy ciężko byłoby rozwiązać współczesne problemy w całej Unii Europejskiej – mówi premier Mateusz Morawiecki w spocie zamieszczonym na Twitterze Kancelarii Premiera po piątkowej wizycie w Berlinie.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że odbył z kanclerz Angelą Merkel szczerą, trwającą ponad półtorej godziny rozmowę.

„Zgodnie stwierdziliśmy, że nasze stosunki gospodarcze rozwijają się bardzo dobrze i są podstawą do dalszej współpracy na bardzo wielu polach” – powiedział w spocie premier.

„Jest też jasne, dla Polski i dla Niemiec, że bez naszej współpracy ciężko by było rozwiązać współczesne problemy w całej Unii Europejskiej” – oświadczył.

„Również na początku, podczas rozmowy z panią kanclerz w cztery oczy, rozmawialiśmy o pamięci i o prawdzie historycznej, a w kontekście rozmowy o bezpieczeństwie energetycznym i bezpieczeństwie granic zewnętrznych podkreśliliśmy, jak ważna jest współpraca między naszymi krajami. Zaprosiłem też panią kanclerz na obchody stulecia odzyskania niepodległości Polski” – powiedział szef polskiego rządu.

W piątek premier Mateusz Morawiecki przebywał z oficjalną wizytą w Berlinie, gdzie spotkał się z kanclerz Niemiec.

Politycy zapowiedzieli, że Polska i Niemcy mogą współpracować m.in. w projektach związanych z obronnością. Oświadczyli też, że mają różne poglądy, jeżeli chodzi o Nord Stream 2, czyli projekt liczącej 1200 km dwunitkowej magistrali gazowej z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl