Premier M. Morawiecki: za rządu PiS zwiększyły się budżety domowe osób z wysoką niepełnosprawnością

Za rządu Prawa i Sprawiedliwości środki dostępne w budżetach domowych osób z wysoka niepełnosprawnością zwiększyły się z około 2 tys. zł do 3 tys. zł – podkreślił na dzisiejszym spotkaniu z mieszkańcami Bystrzycy Kłodzkiej premier Mateusz Morawiecki.

„Gospodarka musi się rozwijać dla społeczeństwa. My to doskonale rozumiemy i stąd różne nasze programy, które proponujemy również w obszarach, które do czasów naszych rządów były w dużym stopniu zapomniane” – mówił szef rządu

„Podam to na przykładzie średnich budżetów domowych osób z bardzo wysoką niepełnosprawnością. W czasach naszych poprzedników było to około 1,8 tys. do 2 tys. zł, mniej więcej tyle, dostępnych środków w budżetach domowych” – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że rząd PiS podniósł „te kwoty dostępne dla kilku tysięcy najbardziej pokrzywdzonych przez los osób do 3 tys. zł”. Prezes Rady Ministrów zauważył, że zdaje sobie sprawę, iż to wciąż jest za mało.

„Udostępniliśmy też za darmo 13 artykułów medycznych pod potrzeby osób niepełnosprawnych. Chcemy poprawiać los tych osób cały czas. Tak rozumiemy solidarność, tak rozumiemy sprawiedliwość” – podkreślił szef rządu.

PAP/RIRM

drukuj