fot. PAP/Paweł Supernak

Premier M. Morawiecki wziął udział w internetowym czacie, w którym odpowiadał na pytania Polaków

Premier Mateusz Morawiecki odpowiada na pytania Polaków. Szef rządu wziął udział w czacie. Zapowiedział zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Uzasadniał też potrzebę wpisania Pracowniczych Planów Kapitałowych do konstytucji.

W trakcie rozmowy z internautami premier Mateusz Morawiecki odpowiadał na wiele zadanych przez nich pytań. Jednym z wątków było bezpieczeństwo na drogach. Dla rządu Prawa i Sprawiedliwości ta kwestia to jeden z priorytetów. Już w trakcie expose premier zapowiedział między innymi pierwszeństwo dla pieszych przed pasami.

– Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczeństwo pieszych na pasach, których ginie 800 w ciągu roku (o 800 za dużo oczywiście) będzie dla nas bardzo ważnym priorytetem. Chcemy doprowadzić do tego, żeby pieszy mógł bezpieczniej przechodzić przez jezdnię, więcej rond, więcej świateł, więcej przejść dla pieszych, tych takich wysepek i wzniesień, które zmuszają do spowolnienia. Wszystko to mamy w planach – wskazał premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zaznaczył, że już w wkrótce wprowadzone zostaną mandaty za niebezpieczną jazdę. Kary, jak mówił, premier powinny być wprost proporcjonalne do zarobków, tak jak jest w Finlandii, a także w kilku innych krajach Unii Europejskiej.

Odpowiadając na pytanie o Pracownicze Plany Kapitałowe premier Mateusz Morawiecki mówił, że są one ważnym krokiem dla budowania oszczędności krajowych i również lepszej emerytury dla Polaków.

– Dlaczego chcielibyśmy zakotwiczyć te plany kapitałowe i te OFE, które również przekazujemy ludziom, w konstytucji jako środki prywatne? Właśnie dlatego, że Platforma Obywatelska, przy całym szacunku dla naszych oponentów politycznych, skonsumowała, wchłonęła część do budżetu. A jeśli te środki będą przekazane ludziom – i w PPK one już są przekazywane ludziom – to gwarancja konstytucyjna zbuduje dodatkowe zaufanie, że warto oszczędzać na emeryturę – wyjaśnił szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że postara się jak najczęściej brać udział w internetowym czacie na Facebooku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl