fot. PAP/Tytus Żmijewski

Premier M. Morawiecki w Bydgoszczy: Wierzymy, że Polska może być znacznie lepsza  

Wierzymy, że Polska może być znacznie lepsza. Pokazaliśmy to w cztery lata i to jest nasz program na kolejne lata – akcentował premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu przemawiał w trakcie konwencji regionalnej PiS-u w Bydgoszczy pod hasłem „Dobry czas dla Polski”. Premier powiedział, że każdy Polak powinien sobie zadać dziś pytanie, czy teraz żyje się lepiej, czy żyło się lepiej pięć lat temu.

Szef rządu wskazał, że takie pytanie musi postawić sobie m.in. młodzież, która w okresie 2012-2013 musiała biedzić się ze znalezieniem pracy, bo bezrobocie sięgało 25 proc. wśród młodych ludzi.

– Dzisiaj jest to około 10 proc. i cały czas spada, bo przyciągamy wszystkich inwestorów z całego świata. To jest część planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, żeby ściągać inwestorów, bo to tworzy miejsca pracy i wypycha w górę wynagrodzenia, też dla młodych ludzi – to jest w rdzeniu naszego planu, planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. I też ten młody człowiek mógłby zapytać, kiedy moja babcia, mój dziadek mieli lepiej, wyższą emeryturę, kiedy mogli sobie na trochę więcej pozwolić, kiedy była „Emerytura plus”, kiedy leki dla seniorów, tych najsłabszych, najstarszych, powyżej 75. roku życia, były za darmo w aptekach – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Z kolei pracownicy – jak mówił premier – powinni odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy było łatwiej znaleźć pracę, kiedy bezrobocie było niższe. Dodał przy tym, że obecnie bezrobocie w Polsce wynosi nieco ponad 5 proc., a według Eurostatu – 3,5 proc.

Wcześniej ,przed południem, premier przemawiał na konwencji regionalnej PiS-u w Toruniu. W czasie konwencji prezentowani są kandydaci startujący z list tej partii do parlamentu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl