fot. twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki: Sport odegra ważną rolę w powrocie do normalności

„Sport odegra ważną rolę w powrocie do normalności” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki po środowym spotkaniu z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk i prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem. Obecnie w kraju nie odbywają się żadne wydarzenia sportowe.

Z powodu pandemii koronawirusa zawieszone są wszystkie ligi, a niektóre przedwcześnie zdecydowały się zakończyć sezon. Przekładane są mityngi, turnieje, zawody. Zawodnicy mają nawet problem, by normalnie trenować.

Mateusz Morawiecki, Danuta Dmowska-Andrzejuk i Zbigniew Boniek mieli na spotkaniu zakryte maseczkami twarze, a premier napisał:

„Co prawda obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje dopiero od jutra, ale zacząłem się przyzwyczajać trochę wcześniej. Z Danutą Dmowską-Andrzejuk i Zbigniewem Bońkiem rozmawialiśmy o przygotowaniach do przyszłorocznych IO oraz Euro. Sport odegra ważną rolę w powrocie do normalności”.

Na Facebooku szef polskiego rządu dodał: „Na dzisiejszym spotkaniu rozmawialiśmy o przygotowaniach naszych sportowców do Olimpiady w Tokio, o sytuacji reprezentacji Polski w piłce nożnej i odmrożeniu rozgrywek PKO Ekstraklasa. Więcej szczegółów na ten temat podamy po spotkaniach zespołów roboczych, które w tych sprawach pracują”.

Również prezes PZPN skomentował w mediach społecznościowych spotkanie: „Kiedy i jak ruszy polski sport? Chęci są, logistyka jednak nie jest prosta. Rozmowy z Panem Mateuszem Morawieckim i Panią Danutą Dmowską-Andrzejuk w toku”.

Nie podano więcej szczegółów.

Z kolei w środę komunikat wydała też Ekstraklasa SA, w którym poinformowała, że nie wyznaczyła jeszcze daty wznowienia piłkarskich rozgrywek.

„Zostanie ona ustalona dopiero po uzyskaniu informacji od UEFA dotyczących terminarza międzynarodowego oraz po decyzjach o zakończeniu obowiązywania zakazów wprowadzonych przez rząd” – dodano.

Jako termin powrotu do ligowej rywalizacji brany jest m.in. przełom maja i czerwca, ale – jak zaznaczono w środowym komunikacie – to tylko jeden z wielu wariantów.

Pandemia koronawirusa wywróciła sportowy kalendarz do góry nogami. Obecnie na świecie nie dzieje się praktycznie nic. Wszystkie ligi, rozgrywki, turnieje, mityngi, zawody zostały zawieszone, odwołane lub przełożone. Na przyszły rok przeniesiono m.in. dwie największe imprezy tego roku – igrzyska olimpijskie w Tokio i piłkarskie mistrzostwa Europy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl