fot. twitter.com/WodyPolskie

Wody Polskie przesuwają termin płatności dla dzierżawiących grunty pokryte wodami

Przesuniecie o 90 dni terminu płatności za dzierżawę gruntów pokrytych wodami, a później możliwość rozłożenia ich na raty lub ich umorzenie – takie ułatwienia dla firm zmagających się z konsekwencjami koronawirusa przygotowały dla firm Wody Polskie.

Przedsiębiorstwo poinformowało w komunikacie, że wprowadza pomoc dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, które zostały najbardziej dotknięte obecną sytuacją epidemiczną poprzez spadek obrotów lub zawieszenie działalności.

Zwrócono uwagę, że ta sytuacja dotyczy najbardziej branży turystycznej; hoteli, pensjonatów, żeglugi, gastronomii.

Wody Polskie poinformowały, że prezes przedsiębiorstwa wydał zarządzenie, które zakłada możliwość przesunięcia do 90 dni terminu płatności opłat za korzystanie z gruntów pokrytych wodami oraz innych nieruchomości określonych w art. 261 i 264 Prawa wodnego.

Jak wyjaśniono, podmioty których będzie to dotyczyło, będą mogły się później ubiegać o umorzenia, odroczenia lub rozłożenia na raty należności.

Zainteresowani przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z takiej pomocy, będą mogli złożyć wniosek wraz z uzasadnieniem do właściwego miejscowo dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Przedsiębiorstwo dodało, że wniosek musi zawierać; numer i datę umowy użytkowania, dzierżawy lub najmu nieruchomości; rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej; wykaz nieruchomości niezbędnych dla prowadzonej działalności gospodarczej; oświadczenie woli o nieprowadzeniu działalności gospodarczej i niepobieraniu opłat w związku z korzystaniem tej nieruchomości; proponowany termin przesunięcia płatności, nie więcej niż 90 dni od terminu pierwotnego.

Jak wyjaśniono, z dzierżawcami takich gruntów zawierane będą aneksy przesuwające termin płatności.

„Po tym terminie pomioty gospodarcze mogą rozważać złożenie wniosku o umorzenia, odroczenia lub rozłożenia na raty należności” – podsumowano.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl