fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki: Przepisy ustawy o radiofonii i telewizji były nieprecyzyjne

Premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny tłumaczy, że przepisy ustawy o radiofonii i telewizji były nieprecyzyjne. Jakiś kraj arabski albo prowadzący narkobiznes mógłby kupić sobie w Polsce media – dodał.  

Szef rządu był pytany o zgłoszoną przez PSL poprawkę do noweli, która umożliwiałaby inwestowanie w polskie media firmom pochodzącym z państw NATO.

Sejm przyjął ustawę o radiofonii i telewizji, ale bez poprawki ludowców.

– Proszę spojrzeć na wszystkie kraje, które są państwami członkowskimi NATO. Myślę, że każdy, gdy się zastanowi nad tymi krajami, dojdzie do wniosku, że czymś innym jest sojusz militarny, czym inny jest sojusz wojskowy, a czym innym jest wspólne prawodawstwo i wspólny obszar gospodarczy – podkreślił Mateusz Morawiecki.    

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji trafi teraz do Senatu. Izba ma się zająć przepisami w pierwszej połowie września.

Nowela zmienia zasady przyznawania koncesji dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. W ocenie opozycji jest wymierzona w Grupę TVN, której udziałowcem jest amerykański koncern. Discovery zapowiedział kroki prawne wobec Polski.

Sytuacja ma miejsce w momencie, gdy stacja stara się o przedłużenie koncesji na nadawanie dla TVN24. Wczoraj w KRRiT odbyło się kolejne głosowanie w tej sprawie. Na razie nie przyniosło ono rozstrzygnięcia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl