fot. PAP/Leszek Szymański

Premier M. Morawiecki: Obecnie nie ma konieczności powoływania komisji śledczej ws. GetBacku

Na tym etapie nie ma konieczności powoływania komisji śledczej ws. GetBacku – powiedział premier Mateusz Morawiecki. W ocenie Prezesa Rady Ministrów sprawę trzeba wyjaśnić od początku do końca.

Szef polskiego rządu podziękował dziś służbom i prokuraturze za szybkie i sprawne działanie ws. spółki GetBack. Podkreślił, że w tej sprawie państwo zadziałało prawidłowo, w przeciwieństwie do rządu PO-PSL i afery Amber Gold.

– Cieszę się, że te instytucje działają zupełnie inaczej niż w czasach PO-PSL. Teraz jest czas na wyjaśnienie tej sprawy i oczywiście minimalizację strat. Mam nadzieję, że Komisja Nadzoru Finansowego również będzie sprawnie działała; przypatrzy się również audytorom, bo każda firma ma swoich audytorów. Tutaj byli audytorzy tzw. renomowani – to też musi zostać bardzo dokładnie wyjaśnione – zaznaczył Prezes Rady Ministrów.

Premier Mateusz Morawiecki wyraził także nadzieję, że na jaw będą wychodzić wszystkie możliwe powiązania, w tym również powiązania personalne z politykami Platformy Obywatelskiej. Prezes Rady Ministrów zauważył, że dzisiejszy prezes GetBack to członek zarządu PZU mianowany przez PO. Zapowiedział też, że zostaną zaprezentowane specjalne grafiki pokazujące relacje pomiędzy poszczególnymi funduszami oraz personaliami.

Spółka GetBack zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami. W sprawie dotyczącej nieprawidłowości w spółce zarzuty usłyszał były prezes GetBack Konrad K. i współpracujący z nim Piotr B. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

RIRM

drukuj