fot. PAP/Paweł Supernak

Premier M. Morawiecki o wyroku KE ws. podatku od sprzedaży detalicznej: Świadczy on o tym, że nasze propozycje były prorozwojowe, a jednocześnie sprawiedliwe

Ten wyrok jest dla Polski bardzo korzystny, świadczy o tym, że nasze propozycje były rozwojowe, prorozwojowe, a jednocześnie sprawiedliwe. Promowały jednocześnie mały i średni polski biznes, w tym przypadku sklepy i polski handel – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu odniósł się w ten sposób do wyroku unijnego sądu w sprawie podatku od sprzedaży detalicznej.

Polska wygrała z Komisją Europejską. Zdaniem sądu urzędnicy w Brukseli popełnili błąd, uznając ten podatek za niedozwoloną pomoc publiczną.

– Wiadomo, że jest jeszcze możliwa procedura odwoławcza, ale będziemy już teraz mieli dużo większą jasność, niż do tej pory, jakie decyzje ostateczne zapadają. Ten wyrok jest dla Polski bardzo korzystny, świadczy o tym, że nasze propozycje były rozwojowe, prorozwojowe, a jednocześnie sprawiedliwe. Promowały jednocześnie mały i średni polski biznes, w tym przypadku sklepy i polski handel – wskazał premier Mateusz Morawiecki.

Ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej zakładała wprowadzenie dwóch: 0,8 proc. od przychodu między 17 a 170 mln zł miesięcznie i 1,4 proc. od przychodu powyżej 170 mln zł.

Podatek miał obowiązywać od września 2016 r. KE wszczęła jednak postępowanie o naruszenie prawa unijnego przez Polskę. Rząd musiał zawiesić pobór podatku. Jednocześnie polskie władze złożyły do Trybunału Sprawiedliwości UE skargę na decyzję KE.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl