fot. pixabay.com

Premier M. Morawiecki: Mamy najniższe bezrobocie w UE i duże szanse na dynamiczny wzrost gospodarczy w tym roku

Mamy najniższe bezrobocie w UE i duże szanse na dynamiczny wzrost gospodarczy w tym roku; musimy jako społeczeństwo z optymizmem patrzeć w przyszłość i twardo iść naprzód – oświadczył dziś premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wpisie na Facebooku zwrócił uwagę, że Polska ma najniższe bezrobocie w UE i – jak dodał – duże szanse na dynamiczny wzrost gospodarczy w tym roku.

„Chciałbym, żebyśmy wszyscy pamiętali, że cierpliwość jest często gorzka, ale wydaje słodkie owoce. Wiele już poświęciliśmy, ale aby ta ofiara miała sens, musimy jako społeczeństwo twardo iść naprzód i z optymizmem patrzeć w przyszłość” – napisał premier.

Jak wynika z opublikowanych w minionym tygodniu danych Eurostatu, Polska w styczniu miała najniższe bezrobocie w UE, wyniosło ono 3,1 proc. Na drugim miejscu były Czechy z bezrobociem na poziomie 3,2 proc, a trzecia – Holandia z 3,6 proc. Najwyższe bezrobocie w styczniu było w Hiszpanii – 16 procent.

W niedawnym wpisie na Facebooku premier Morawiecki ocenił, że w czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii. Jak pisał, Polska nie tylko nie będzie miała recesji, ale zaliczy silne odbicie gospodarcze.

„Myślę, że co najmniej w okolicach 4 proc. PKB” – ocenił premier Mateusz Morawiecki.

W podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę pod koniec stycznia br. ustawie budżetowej na 2021 r. założono, że w ujęciu realnym PKB wzrośnie w tym roku o 4 procent.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl