Premier w Ostrołęce: Chcemy dbać o solidarność pokoleń

Bardzo chcemy dbać o wspólnotę społeczną, międzypokoleniową, o solidarność pokoleń – zapewniał w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z seniorami w Ostrołęce. Dodał, że chce skorzystać z doświadczeń seniorów, by wspólnie budować lepszą Polskę.

Szef rządu odwiedził Dzienny Dom Pobytu Seniora „Senior+”. To ośrodek wsparcia dla osób, które ukończyły 60 rok życia. Placówka zapewnia różnego rodzaje formy terapii m.in. muzykoterapia, biblioterapia, arteterapia.

Premier powiedział, że przyjechał na spotkanie z seniorami, by posłuchać o ich potrzebach i dowiedzieć się, jak Polska wygląda z ich perspektywy.

„Mój dziadek mawiał, że żeby się dobrze działo, to potrzebne są młode ręce i starsze głowy” – powiedział.

„Mam ze swoimi dziadkami bardzo piękne wspomnienia” – mówił Mateusz Morawiecki.

„Zawsze raczej wydawało mi się, że dziadkowie są od rozpieszczania, nie od wychowywania, ale zajęli się również wychowywaniem, chociaż bardzo często też moje drobne grzeszki z czasów dzieciństwa dziadkowie pomagali przykrywać” – wspominał premier.

W związku z nadchodzącym Dniem Babci i Dziadka premier życzył seniorom, by wnukowie obdarzyli ich ciepłem.

„Ze strony naszego rządu, państwa – oprócz życzeń – chciałbym przekazać to, że my bardzo chcemy dbać o wspólnotę społeczną, wspólnotę międzypokoleniową, o solidarność pokoleń, solidarność starszych z młodszymi, młodszych ze starszymi, o solidarność biedniejszych z bogatszymi i odwrotnie” – powiedział premier.

Podkreślił, że aby lepiej się działo, państwo i społeczeństwo musi być „rzeczywistą wspólnotą”.

„Mogę wam obiecać, że będziemy robić wszystko, żeby, jak tylko będziemy mogli, spełniać wasze wyobrażenia o państwie, wasze pragnienia. Czasami mówi się: młodsi ludzie szybciej biegną, ale starsi ludzie lepiej znają drogę. Chciałbym też skorzystać z waszych doświadczeń i wspólnie budować jak najpiękniejszą Polskę” – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Szef rządu na spotkanie przyniósł szarlotkę, seniorzy odśpiewali mu specjalnie przygotowaną piosenkę.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl