fot. PAP/Maciej Kulczyński

Premier M. Morawiecki: 80 proc. mediów jest w rękach naszych przeciwników politycznych, którzy atakują rząd

80 proc. wszystkich mediów radiowych, telewizyjnych, gazet, czasopism i mediów internetowych jest w rękach naszych przeciwników politycznych, którzy we wściekły sposób nas atakują – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Wrocławia premier pytany był m.in. o to, co zrobić, by gazety polsko-języczne z obcym kapitałem przestały „ogłupiać” Polaków.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że z mediami jest sytuacja szczególna, bo – jak zauważył – na przykład prasa regionalna znajduje się w 95 procentach w rękach zagranicznych koncernów.

Zdaniem premiera, III Rzeczpospolita zgotowała nam taki los, że wyprzedano ogromną część mediów właśnie w ręce zagranicznych koncernów.

„A więc staramy się pokazywać jaka, jest prawda wykorzystując kanały komunikacji bezpośredniej, internetowej, chociaż tu też główne portale są w rękach zagranicznych” – podkreślił.

W ocenie Mateusza Morawieckiego właśnie dlatego, że ogromna część mediów znajduje się w rękach zagranicznych koncernów, „ta kłamliwa propaganda strony przeciwnej, naszych oponentów ma ogromną siłę rażenia”.

„80 proc. wszystkich mediów radiowych, telewizyjnych, gazet, czasopism i mediów internetowych jest w rękach naszych przeciwników politycznych, którzy we wściekły sposób nas atakują” – zaznaczył.

Zdaniem premiera przeciwnicy polityczni atakują rząd, bo zdali sobie sprawę, że może on na „trwałe przebudować cały system społeczno-gospodarczy”.

„Na trwałe zaproponować nowy kontrakt społeczny Polakom i że Polakom się to spodoba, ale im się to nie spodoba i dlatego nas tak wściekle atakują” – zaznaczył.

PAP/RIRM

drukuj