PAP/Adam Warżawa

Premier M. Morawiecki: Inwestycje są motorem wzrostu gospodarczego w Polsce

Inwestycje są motorem wzrostu gospodarczego w Polsce, rząd stawia na produkty innowacyjne – mówił premier Mateusz Morawiecki w sobotę w czasie wizyty w fabryce firmy Drutex w Bytowie (Pomorskie).

Mateusz Morawiecki przywołał dane GUS za 2018 i 2019 r., które – jak wskazał – mówią o wzroście inwestycji firm.

„Stawiamy na produkty innowacyjne, a tu miałem okazję zobaczyć, jak bardzo są innowacyjne i dopasowane do potrzeb klientów” – mówił szef rządu w fabryce Drutexu, który produkuje m.in. okna i drzwi. Jak dodał, Drutex ma wielkie doświadczenie w sprzedaży innowacyjnych produktów na cały świat.

„To wysoka jakość i znakomita praca naszych pracowników” – mówił premier Morawiecki, dodając, że cieszy się z tego, że pracownicy mówią, iż są zadowoleni z pracy.

„Rosną polskie czempiony, znakomite polskie firmy, wszystkim serdecznie gratuluję” – stwierdził szef rządu.

Przypomniał, że rząd stworzył dodatkowe mechanizmy zachęt do innowacyjności, m.in. poprzez rozwiązania w obszarach amortyzacji, czy wdrażania nowoczesnych maszyn.

Mateusz Morawiecki życzył polskiemu biznesowi i przedsiębiorcom „z takich branż jak ta, żeby podbijały coraz to kolejne rynki”.

„Więcej, wyżej, dalej” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl