fot. PAP/Andrzej Lange

Premier M. Morawiecki: Interwencja rządu konieczna w czasie zawirowań gospodarczych

Premier Mateusz Morawiecki wskazał, że w czasie turbulencji gospodarczych rząd musi interweniować, aby złagodzić skutki kryzysu dla obywateli. Szef rządu podczas konferencji „Chronimy Polaków” w Kancelarii Premiera podsumował zarządzanie kryzysem energetycznym wywołanym przez rosyjską agresję. 

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że kilka milionów polskich rodzin skorzystało z dodatków osłonowych i dopłat z polskiego budżetu, by wysoka inflacja bolała mniej.

Zadeklarował, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nigdy nie zostawi Polaków bez pomocy.

– To jest moje zobowiązanie, to jest nasza obietnica. Tak długo, jak będzie rządził rząd Prawa i Sprawiedliwości, nigdy nie zostawimy Polaków bez pomocy. My wierzymy, oczywiście, w wolny rynek, ale wiemy doskonale, że szczególnie w czasie zawirowań, w czasie chaosu, w czasie wielkich turbulencji gospodarczych na rynkach międzynarodowych, z którymi właśnie się teraz borykamy, rząd musi interweniować – powiedział szef rządu.   

Premier Mateusz Morawiecki podziękował też wszystkim, którzy przyczynili się do przetrzymania kryzysu energetycznego oraz złagodzenia skutków inflacji. Wyraził przy tym nadzieję, że za miesiąc lub dwa odczyty inflacji będą spadać.

RIRM

drukuj