fot. PAP/EPA

Premier M. Morawiecki: Godność kardynalska dla ks. arcybiskupa Krajewskiego to radosna wiadomość

Godność kardynalska dla ks. arcybiskupa Konrada Krajewskiego, któremu osobiście pogratulowałem, to radosna wiadomość dla polskiego Kościoła i całej Polski – napisał dzisiaj na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

W niedzielę Papież Franciszek ogłosił, że papieski jałmużnik ks. arcybiskup Konrad Krajewski otrzyma godność kardynała. Wraz z 54-letnim polskim arcybiskupem, kardynałami zostanie łącznie 14 dostojników z całego świata.

„Godność kardynalska dla ks. arcybiskupa Konrada Krajewskiego, któremu osobiście pogratulowałem, to radosna wiadomość dla polskiego Kościoła i całej Polski” – napisał szef rządu.

„Nasza wielka tradycja Solidarności była zawsze i jest wciąż obecna w jego misji jałmużnika i posłudze niesionej najsłabszym” – dodał premier.

Ks. arcybiskup Konrad Krajewski jest jednym z najbliższych współpracowników Papieża Franciszka. Realizuje wiele papieskich inicjatyw dobroczynnych, opiekując się biednymi i bezdomnymi oraz migrantami. To pierwszy Polak mianowany kardynałem przez Ojca Świętego.

PAP/RIRM

drukuj