Premier: Jest zgoda, że musimy wynegocjować jak najlepszą pulę środków na politykę spójności

Kraje grupy przyjaciół polityki spójności zgadzają się, że musimy wynegocjować jak najlepszą pulę środków przeznaczoną na spójność w przyszłej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej – powiedział w czwartek w Bratysławie premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu, który wziął w czwartek udział w szczycie grupy przyjaciół polityki spójności, podkreślił, że grupa ta zrzesza większość państw UE.

„To napawa mnie bardzo dużą radością, że są tutaj kraje z różnych części UE, a jednocześnie bardzo mocno podzielają nasze spojrzenie, nasz pogląd, że polityka spójności w ramach negocjowanego obecnie budżetu UE na następną perspektywę (…) jest kluczową polityką i że musimy wynegocjować jak najlepszą pulę środków właśnie przeznaczoną na spójność” – oświadczył Mateusz Morawiecki.

Zdaniem premiera jest ważne, że Polska odgrywa „jedną z wiodących ról” jeśli chodzi o integrację i budowę jednolitego, jednoznacznego stanowiska krajów-przyjaciół spójności w odniesieniu do przyszłego budżetu UE. Jak dodał, odnosząc się do przebiegu szczytu w Bratysławie, kraje te jednoznacznie wyznaczyły „pewne ramy, które są dla nas absolutnie kluczowe”.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj