fot. PAP/Paweł Supernak

Premier Beata Szydło spotkała się ze strajkującymi rezydentami

Premier Beata Szydło spotkała się dziś  z członkami Porozumienia Rezydentów OZZL. Lekarze ponad tydzień temu rozpoczęli głodówkę, domagając się m.in. wzrostu finansowania ochrony zdrowia, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

Po rozmowach premier zaznaczyła, że złożyła protestującym rezydentom konkretną propozycję powołania wspólnego zespołu do prac nad ich postulatami 

– Zgodziliśmy się wszyscy, że są to bardzo ważne tematy i chcemy nad nimi pracować. Moja oferta polega na tym, że powołujemy wspólny zespół, który będzie pracował z udziałem środowiska rezydentów, innych zawodów medycznych i przedstawicieli rządu. Jest wola ze strony rządu zmiany wysokości wynagrodzeń w służbie zdrowia, ale ja mówię, że to ma być systemowa zmiana dotycząca wszystkich zawodów medycznych – powiedziała Beata Szydło.

Premier poinformowała, że zespół będzie miał czas na wypracowanie rozwiązań do 15 grudnia.

Filip Płużański z Porozumienia Rezydentów OZZL mówił z kolei, że rozmowy nie przyniosły oczekiwanych skutków. Lekarze poinformowali też, że wznawiają protest głodowy przerwany dziś rano przed rozmowami z szefową rządu.

RIRM/TV Trwam News

drukuj