fot. PAP/Tomasz Gzell

Premier Beata Szydło: rozpoczynamy przegląd resortów

Od środy, przez dwa tygodnie będzie trwał przegląd resortów; ministrowie przedstawią propozycje nowych działań, które będą realizowane przez rząd – zapowiedziała premier Beata Szydło.

Od środy rozpoczynam, razem z ministrami, przegląd resortów, będę spotykać się przed najbliższe dwa tygodnie z szefami poszczególnych resortów, będziemy omawiać to, co zostało zrealizowane, będziemy rozmawiać również na tematy, które wynikają z tego, czego nie podjęto, będziemy starali się szukać przyczyn ewentualnie tych zadań, które nie zostały zrealizowane w ubiegłym roku” – powiedziała szefowa rządu we wtorek na konferencji prasowej.

Jak dodała, „ministrowie przedstawią propozycje nowych działań, które będą realizowane przez rząd”.

W środę, w ramach przeglądu resortów, odbędzie się spotkanie z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem oraz z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem – poinformowała premier Beata Szydło.

Podczas spotkań w ramach przeglądu resortów, wyznaczone zostaną „nowe kierunki, które rząd podejmie” – mówiła premier.

„Przegląd resortów, który będzie odbywał się tutaj w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie również dobrą okazją do tego, aby zdać sprawozdanie Polakom z tego, co zostało już zrobione, ale przede wszystkim, żeby powiedzieć, co zostanie zrobione w tym roku” – powiedziała szefowa rządu.

Rozmowy rozpoczną się w środę od spraw bezpieczeństwa – poinformowała.

„Bezpieczeństwo to jest nasz priorytet, to jest w tej chwili jedno z najważniejszych zadań, bezpieczeństwo szeroko rozumiane, ale dotyczące zarówno tego codziennego życia polskich rodzin, polskich obywateli, ale również bezpieczeństwo w wymiarze szerszym” – podkreśliła Szydło.

Premier dodała, że po każdym ze spotkań, które odbędą się w ramach przeglądu resortów, będzie chciała spotkać się dziennikarzami, „żeby poinformować, o tym jakie zostały wyznaczone kierunki w poszczególnym resorcie”.

PAP/RIRM

drukuj