Premier B. Szydło: Dokonania polskich naukowców są najlepszym dowodem na potencjał naszego kraju

Dokonania polskich naukowców są najlepszym dowodem na potencjał naszego kraju – powiedziała premier Beata Szydło. Zapewniła, że rząd będzie podejmował działania, aby ten potencjał i energię wyzwolić.

Szefowa polskiego rządu wzięła udział w gali wręczenia Nagród Prezesa Rady Ministrów za wyróżnione rozprawy doktorskie i dokonania naukowe w 2017 roku.

Nagrody otrzymało 96 osób. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Premier podkreśliła, że każda z nagrodzonych osób jest dla niej osobiście i dla Polski źródłem prestiżu i chluby.

– Szczególną dumą i radością napawa mnie to, że wiele z nagrodzonych dziś osiągnięć można przenieść na grunt praktyczny, a część już znalazła takie zastosowanie. Polska nauka i kultura jest dla mnie i dla mojego rządu szczególnie ważna. Mogę państwa zapewnić, że nie zabraknie nam determinacji, by tak istotne dla naszego narodu elementy, jego tożsamości i obszary, od których zależy nasza przyszłość, wspierać. Należy to robić przede wszystkim poprzez aktywne promowanie państwa dorobku, a także zachęcanie naukowców, dla których państwo są wzorem, by nie ustawali w dążeniach do osiągania wybitnych sukcesów – powiedziała premier Beata Szydło.

Zespół ds. Nagród KPRM powoływany jest przez premiera na trzyletnią kadencję. W tej kadencji zespół tworzy 20 osób. Nagrody zostały ustanowione z inicjatywy Polskiej Akademii Nauk. Po raz pierwszy przyznano je w 1994 roku. Od tego czasu wręczono już łącznie ponad 1100 nagród.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl