fot. pixabay.com

Premia dla młodych rolników – coraz mniej czasu na złożenie wniosku

Do 29 maja młodzi rolnicy mogą ubiegać się o bezzwrotną premię na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. W tym roku rolnicy mogą otrzymać 150 tysięcy złotych. Wnioski o przyznanie wsparcia można składać w oddziałach regionalnych ARiMR.

To już ósmy nabór wniosków w ramach operacji „Premia dla młodych rolników”. Wsparcie ma być zachętą dla młodego pokolenia do rozwijania rolniczego biznesu.

– Od 31 marca przez dwa miesiące, czyli do 29 maja, młodzi gospodarze mogą składać wnioski o przyznanie premii dla młodych rolników – mówi Mateusz Bukowski, dyrektor wielkopolskiego oddziału ARiMR.

Osoba wnioskująca o pomoc musi posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe, mieć gospodarstwo o powierzchni minimum jednego hektara oraz przedłożyć biznesplan.

– Do wniosku młody rolnik składa biznesplan i powinien go zrealizować w okresie nie dłuższym niż trzy lata od wypłaty pierwszej raty pomocy – wskazuje Emilia Dembińska z wielkopolskiego oddziału ARiMR.

W tym roku otrzymać można 150 tysięcy złotych. Pomoc wypłacana jest w dwóch ratach. Najpierw 120 tysięcy złotych, a po zrealizowaniu biznesplanu wypłacana jest druga rata w wysokości 30 tysięcy złotych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl