PPL inwestują w Radom

Polskie Porty Lotnicze, miasto Radom i tamtejsze lotnisko podpisały list intencyjny ws. ewentualnego przejęcia przez PPL portu w tym mieście. Dokument określa zasady współpracy i zadania stojące przed każdą ze stron.

Dzięki temu możliwe będzie przejście do kolejnych etapów zmierzających do określenia listy niezbędnych na Sadkowie inwestycji i przejęcia przez PPL udziałów w spółce Port Lotniczy Radom. O szczegółach na konferencji prasowej mówił prezes PPL Mariusz Szpikowski.

Podpisanie listu intencyjnego z Radomiem umożliwi nam wejście w kolejny etap, którym jest przeprowadzenie głębokiego due diligence spółki; zastanowienie się nad potencjalną strukturą transakcji i przeanalizowaniem jej pełnego otoczenia biznesowego, finansowego, rynkowego. Bez tego listu intencyjnego oczywiście nie byłoby to możliwe – podkreślił Mariusz Szpikowski.

Radomskie lotnisko jest jedynym portem lotniczym użytku publicznego w Polsce, który powstał bez wsparcia unijnego. Szuka inwestora, który zrealizowałby niezbędne inwestycje infrastrukturalne. Port w Radomiu jest też brany pod uwagę, jeśli mowa o uzupełnianiu działalności Centralnego Portu Komunikacyjnego. Chodzi o obsługę lotów niskokosztowych i czarterowych. Oprócz Radomia w grę wchodzi też Modlin.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl