II tura wyborów samorządowych w Radomiu

Już 4 listopada druga tura wyborów samorządowych. W niedzielę w Radomiu odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Do Radomia, by poprzeć kandydata na prezydenta Wojciecha Skurkiewicza, przyjechali najważniejsi politycy tej partii.  

Praca, pokora, służba i drużyna – to nasze hasło. To musi być nasze hasło na najbliższe pięć lat w samorządzie, i to cały czas jest motto naszej ciężkiej pracy w rządzie – powiedział podczas konwencji wyborczej PiS w Radomiu, premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu ewentualne zwycięstwo w drugiej turze wyborów samorządowych kandydatów Zjednoczonej Prawicy nazwał kropką nad „i”.

– Wybierzmy wiarygodnego gospodarza, który stworzy rzeczywiście 8 tysięcy nowych miejsc pracy i Radom będzie rósł w siłę. Tu rzeczywiście będą przyjeżdżać ludzie do pracy, a nie stąd wyjeżdżać. Ja w to głęboko wierzę, że to jest możliwe z naszym kandydatem z Wojciechem Skurkiewiczem – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki podkreślał, że droga, którą wyznaczyło PiS jest najlepszą drogą dla samorządów.

– Mamy ponad dwa miliony głosów więcej niż cztery lata wcześniej, mamy ponad milion głosów więcej niż dotychczasowi rekordziści. Odnieśliśmy absolutny sukces, rekord trzydziestolecia. To jest wielkie, prawdziwe zwycięstwo – podkreślił premier. 

Radom jest miastem, w którym powinno przestać się lata 90-te – zwrócił uwagę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

-Mamy tu 12 proc. bezrobocia, mamy tu wiele problemów społecznych. Wiele zakładów przemysłowych, które zostały zlikwidowane i w dalszym ciągu nie funkcjonują. Mamy stan, który naprawdę musi wzbudzać zaniepokojenie. Tu jest potrzebna nowa władza, która będzie potrafiła tą synergię wykorzystywać – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kandydat na prezydenta Wojciech Skurkiewicz podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość walczy o Radom.  

– Dziś Radomia nie stać na to, żeby obrażać się na rząd Prawa i Sprawiedliwości. Dziś żadnej gminy w Polsce nie stać na to, aby obrazić się na rząd, na rząd PiS, bo te działania, które podejmujemy, które proponujemy one są przeznaczone dla lokalnych społeczności, dla naszych małych ojczyzn – zaznaczył Wojciech Skurkiewicz. 

Wojciech Skurkiewicz zaznaczył jednocześnie, że Radom wymaga dziś wielkich zmian.

– To jest miasto, które absolutnie zasługuje na dobrego gospodarza, zasługuje na rozwój, zasługuje na docenienie na arenie ogólnopolskiej. Dzisiaj staję przed Państwem, aby prosić, abyście 4 listopada poszli do urn wyborczych i udzielili poparcia kandydatowi PiS-u Wojciechowi Skurkiewiczowi – dodał.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl