Czy to koniec klubu Kukiz 15?

Po serii wulgarnych wpisów Pawła Kukiza w mediach społecznościowych powstaje pytanie o przyszłość jego ruchu politycznego. Posłowie Kukiz’15 nieoficjalnie mówią o możliwym rozpadzie.

Czy to koniec klubu Kukiz 15? To pytanie od piątku nurtuje wielu polityków. Lider ruchu Paweł Kukiz w piątek wieczorem w wulgarny sposób wyrażał się na Twitterze o innych politykach. Takie emocje wywołał u niego wpis na Twitterze posła Marka Jakubiaka, w którym ten komentuje odejście posła Jakuba Kuleszy z Ruchu Kukiz’15. To kolejny parlamentarzysta, który postanowił opuścić szeregi ugrupowania muzyka-polityka. Wcześniej taką decyzję podjęli między innymi Anna-Maria Siarkowska, Jarosław Porwich oraz Adam Andruszkiewicz. Paweł Kukiz po serii wulgarnych wpisów przeprosił.

„Wczoraj przypomniałem sobie, że to jednak piątkowa noc przejęła i mnie i moje konto na tweeterze … 🙂 🙁 Kogo nigdy w życiu taki „piątek” nie przejął – niech pierwszy rzuci kamieniem! Na usprawiedliwienie mogę dodać jedynie, że odreagowanie po ciężkiej kampanii, odejście posła Kuleszy i knucia wewnątrz Klubu trochę mnie przerosły. Nie jestem cynikiem, by to wszystko po prostu po mnie spłynęło, więc sam popłynąłem… Oczywiście bardzo przepraszam za wulgaryzmy. To nie powinno mieć miejsca. Czasem jeszcze niestety scena polityczna myli mi się z rockową” – napisał na swoim profilu na Facebooku (pisownia oryginalna). 

Posłowie formacji Pawła Kukiza mówią nieoficjalnie o możliwym rozpadzie Kukiz’15. 

– O ciężkiej kampanii to może powiedzieć pan Kaczyński i pan Schetyna. W tym przypadku aż tak ciężka ona nie była. Natomiast mam wrażenie, że tutaj bardziej mówił „piątek” niż Paweł Kukiz – powiedział Marek Jakubiak. 

Marek Jakubiak o tym czy planuje odejść z ruchu i założyć własne ugrupowanie na razie głośno mówić nie chce. Jak podkreśla rozważa wszystkie możliwości.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl