fot. PAP/Rafał Guz

Kukiz’15 zbiera podpisy pod wnioskiem o referendum ws. imigrantów

Ruch Kukiz’15 ogłosił rozpoczęcie zbiórki podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie nieprzyjmowania imigrantów. W tym celu została uruchomiona strona dzienreferndalny.pl na której można znaleźć m.in. karty do podpisu.

Pytanie w referendum miałoby brzmieć: „Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę uchodźców, w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej?”.

Lider ruchu Kukiz’15 Paweł Kukiz mówił dziś, że nit nie może zmusić obywateli, by przyjmowali imigrantów.

– Gospodarzami w Polsce są obywatele. Naród jest gospodarzem. Żadna partia polityczna, żadna Unia Europejska, żaden Parlament Europejski, nikt nie ma prawa decydować, kogo my chcemy u siebie gościć. Nie może być tak, że dozorca będzie wskazywał drzwi mojego mieszkania i powie komuś: możesz tu mieszkać. Jakim prawem? W związku z tym, z dniem dzisiejszym, rozpoczynamy zbieranie 500 tys. podpisów pod referendum w sprawie nieprzyjmowania imigrantów do Polski – podkreślił Paweł Kukiz.

Zgodnie ze zobowiązaniami rządu Ewy Kopacz, pierwsze grupy głównie syryjskich uchodźców – relokowanych z Włoch i Grecji oraz przesiedlanych z Libanu – mają trafić do naszego kraju w tym roku.

Docelowo Polska ma przyjąć ok. 7 tys. osób w ciągu dwóch lat.


RIRM

drukuj