PAP/Rafał Guz

P. Kukiz złożył zeznania przed komisją śledczą ds. wyborów kopertowych

Przed komisją śledczą ds. wyborów korespondencyjnych trwają przesłuchania. W poniedziałek swoje zeznana złożył m.in. lider Kukiz’15, Paweł Kukiz.  

Przed sejmową komisją śledczą ds. wyborów korespondencyjnych swoje zaznania złożyli już m.in. Jacek Sasin, Artur Soboń i Michał Dworczyk. W poniedziałek przyszła kolej na kolejnego świadka.

– Jest dzisiaj z nami świadek, Paweł Kukiz, który jest już trzecią kadencję posłem, niegdyś liderem zespołu „Piersi” – mówił  Dariusz Joński.

Szef komisji śledczej, Dariusz Joński, doczekał się szybkiej riposty ze strony świadka.

– To, że byłem wokalistą zespołu „Piersi”, ma tyle wspólnego z tą sprawą, jak to, że pan był kierownikiem basenu – wskazał poseł Paweł Kukiz.

W trakcie przesłuchania komisja śledcza przywołała wpis, który Paweł Kukiz opublikował w mediach społecznościowych w maju 2020 roku. Wskazywał w nim, że Jarosław Kaczyński za wszelką cenę chciał przeprowadzić w maju wybory. Sugerował, że dochodziło wówczas przy tym do procederu korupcji i zastraszania posłów.

– Panie pośle, jedno pytanie,  dlaczego pana zdaniem Jarosław Kaczyński chciał zrobić w maju wybory? – pytał przewodniczący Dariusz Joński.

– Nie mam pojęcia, dlaczego Jarosław Kaczyński chciał zrobić te wybory. Prawdopodobnie było to spowodowane specyficzną sytuację zdrowotną (…). Nie posiadam takiej wiedzy. Natomiast jeżeli chodzi o ten wpis, to ani z niczym się tutaj nie wycofuję, ani niczego nie dodaję – zaznaczył Paweł Kukiz.

Poseł Paweł Kukiz wskazał również, że nie rozumie, dlaczego został wezwany na świadka. Przypomniał, że Kukiz’15 nie zagłosowało za zorganizowaniem tzw. wyborów kopertowych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl