Poznań: zbiórka żywności dla jadłodajni Caritas

Zbiórka płodów rolnych i produktów żywnościowych rozpoczęła się w poniedziałek na poznańskich targowiskach. Zgromadzone produkty trafią do działających w Poznaniu jadłodajni Caritas. Akcja potrwa do soboty.

Prowadzone przy współpracy zgromadzeń zakonnych jadłodajnie Caritas w stolicy Wielkopolski każdego dnia wydają łącznie ok. 1,6 tys. darmowych ciepłych posiłków. Od 2015 r. Caritas prowadzi także ogrzewalnię przy ul. Krańcowej, która również potrzebuje wsparcia.

Rzecznik poznańskiej kurii ks. Maciej Szczepaniak podkreślił, że aby wyżywić potrzebujących, każdego dnia potrzeba po kilkadziesiąt kilogramów różnych produktów: ziemniaków, włoszczyzny, kaszy, ryżu, makaronu oraz mięsa i podrobów.

Z roku na rok liczba osób potrzebujących wsparcia wzrasta. Przychodzą bezdomni, bezrobotni, rodziny wielodzietne, emeryci, renciści oraz osoby, które znalazły się w sytuacji kryzysowej i nie stać ich na ciepły posiłek” – powiedział ks. Szczepaniak.

Poza kwestami prowadzonymi do soboty na poznańskich rynkach, Caritas zorganizowała także zbiórkę w jednym z centrów handlowych. Oprócz żywności zbierane są również pieniądze. Pomogą one w organizacji Wigilii dla potrzebujących, na którą rokrocznie przychodzi ok. 2 tys. osób.

 

PAP/RIRM

drukuj