Poznań: w niedzielę ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia

Pod hasłem „Jestem tu!” ulicami Poznania przejdzie w niedzielę Marsz dla Życia. Tegoroczne przedsięwzięcie ma w szczególny sposób zwrócić uwagę na potrzeby osób cierpiących na zaburzenia psychiczne.

Podczas wydarzenia odczytane będzie pozdrowienie dla uczestników i organizatorów marszu, skierowane przez papieża Franciszka.

Jak powiedział w imieniu organizatorów w czwartek na konferencji prasowej asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ks. Michał Zamelek, Marsz dla Życia przypomina, że każde życie trzeba doceniać, jest też manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych.

„Marszem pokazujemy, że życie ludzkie jest ważne na każdym etapie, że ma swoją godność, jest święte. W tym roku chcemy jednak zwrócić szczególną uwagę na osoby, które potrzebują pomocy, zmagając się z problemami natury psychicznej” – powiedział ks. Michał Zamelek.

W czasie konferencji podkreślono, że według Światowej Organizacji Zdrowia co piąty nastolatek ma problemy psychiczne lub behawioralne.

„Zgodnie z hasłem +Jestem tu!+ chcemy zmobilizować poznaniaków i Wielkopolan do zainteresowania się problemem i działań pro-life również i w tym kontekście. Potrzebujący są wśród nas, wystarczy tylko wyciągnąć dłoń” – przekonywali organizatorzy marszu.

Marsz dla Życia poprzedzi festyn rodzinny na pl. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na dzieci czekać będą zabawy i atrakcje. Finał będzie miała też 7. edycja akcji „Pieluszka dla Maluszka” – zbiórka charytatywna, dzięki której udało się zebrać i przekazać potrzebującym rodzinom w sumie ponad 170 tys. pieluch i pieluchomajtek.

Na pl. Mickiewicza odczytane zostanie przesłanie tegorocznego marszu i pozdrowienie od papieża Franciszka. Marsz przejdzie do katedry poznańskiej, tam zostanie odprawiona Msza święta.

PAP/RIRM

drukuj