fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Poznamy oskarżyciela Zbigniewa Ziobry

Sejmowa komisja odpowiedzialności Konstytucyjnej przedstawi dziś kandydatury na oskarżyciela ws. postawienia przed Trybunałem Stanu Zbigniewa Ziobro.

Byłemu ministrowi sprawiedliwości i Prokuratorowi Generalnemu zarzuca się naruszenie konstytucji, ustawy o Radzie Ministrów oraz ustawy o działach administracji rządowej.

Politycy Zjednoczonej Prawicy od początku alarmowali, że sprawa jest upolityczniona przez polityków PO.

Poseł Andrzej Romanek z KP Zjednoczonej Prawicy zwraca uwagę, że to kolejny element swoistego teatru, który uskutecznia PO. Dodaje, że ewentualny oskarżyciel będzie figurantem wykonującym zlecenia partii rządzącej.

Dziwi mnie to, że PO poszukuje kogokolwiek, kto wystąpi w charakterze oskarżyciela publicznego. To będzie adwokat złej sprawy, adwokat Platformy Obywatelskiej a nie opinii publicznej. Minister Zbigniew Ziobro walczył z przestępczością, walczył z korupcją, a dziś za to jest odsądzany od czci i wiary. To absurd, ale takimi założeniami kieruje się PO, gdyż jej nie chodzi o to, by dojść prawdy, ale aby polityczny cyrk trwał nadal- powiedział poseł Andrzej Romanek.

Platforma złożyła wnioski o postawienie Zbigniewa Ziobry oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu w 2012 roku.

 

RIRM

drukuj