fot. pixabay.com

Powstaną kolejne żłobki dzięki funduszom z Krajowego Planu Odbudowy

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda zapowiedział przeznaczenie 381 mln euro z Krajowego Planu Odbudowy na rozwój polskich żłobków.

Polska dysponuje środkami unijnymi w wysokości 770 mld złotych. Środki finansowe mają pomóc państwom członkowskim w naprawieniu szkód, jakie wyrządziła pandemia koronawirusa. Uzyskane z Unii Europejskiej fundusze zostaną przekazane na Krajowy Plan Odbudowy. Jedną z zaproponowanych inwestycji jest rozbudowa polskich żłobków dla dzieci do 3 lat.

– W całym Krajowym Planie Odbudowy jest szereg rozwiązań, które na co dzień powinny pomóc w funkcjonowaniu. (…) Znaczące jest zrewolucjonizowanie programu „Maluch plus” – akcentował wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

W 2015 roku w Polsce ilość miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych wynosiła 84 tys. Dzięki otrzymanym środkom finansowym zwiększy się ona do 197 tys. w 2021 roku.

– Na ten cel przeznaczonych jest 381 mln euro – to jest 1,7 mld złotych. To są kwoty, które wyraźnie pokażą, że w tym kierunku zrobimy bardzo dużo. Dzisiaj mamy około 20 proc. dzieci z dostępem do opieki żłobkowej – zaznaczył Waldemar Buda.

Jak podsumował wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pozyskane na unijnym szczycie fundusze pozwolą Polsce stopniowo zbliżyć się do czołówki państw z największą ilością żłobków w Europie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl