fot. https://twitter.com/MEIN_GOV_PL

Powstaje Instytut Rozwoju Kultury i Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego

Wkrótce powstanie nowa instytucja dysponująca środkami na rzecz wsparcia Polonii. Resort edukacji i nauki podjął prace zmierzające do utworzenia Instytutu Rozwoju Kultury i Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Poinformował o tym na antenie TV Trwam prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. 

Polityk podał, że projekt ustawy w tej sprawie jest już przygotowany i w najbliższym czasie ma on zostać przekazany Radzie Ministrów. Nowa instytucja przyczyni się do większego wsparcia działalności Polaków mieszkających za granicą.

-Tworzymy Instytut Rozwoju Kultury i Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Mam zgodę prowincjała z Niepokalanowa na używanie tej nazwy. Projekt ustawy jest już gotowy i za chwilę będziemy go przedkładać rządowi po to, żeby przeznaczyć duże środki, znacznie większe niż do tej pory – na rozwój Polonii w Niemczech oraz w innych krajach. Będzie można z niego czerpać granty na rozwój polskich stowarzyszeń, by rozwijać polską kulturę i język polski wśród młodzieży za granicą, która jest nam bardzo potrzebna. Jest ona wielkim i do tej pory niewykorzystanym w pełni potencjałem dla Polskipoinformował szef resortu edukacji i nauki

O tym, że wkrótce utworzony zostanie Instytut Rozwoju Kultury i Języka Polskiego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego minister informował też w ubiegłym tygodniu Polonię podczas spotkania w ambasadzie RP w Paryżu. W stolicy Francji prof. Przemysław Czarnek odbył szereg rozmów na temat oświaty polonijnej, spotkał się z uczniami, rodzicami i nauczycielami polskich szkół, a także przedstawicielami francuskiej Polonii.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl