fot. facebook.com/wojewodaCzarnek/

[TYLKO U NAS] Prof. P. Czarnek: Toczy się wojna o suwerenność naszego państwa. Musimy być zjednoczeni

Idzie dzisiaj gra i wojna o suwerenność naszego państwa, o wolność i niepodległość naszej ojczyzny. Musimy wszyscy być zjednoczeni i bronić tej suwerenności (…). W lutym nie będzie już możliwa hucpa i taki zamach na praworządność, jaki mieliśmy okazję obserwować ze strony Sądu Najwyższego i niektórych sędziów – powiedział prof. Przemysław Czarnek, prawnik i poseł PiS, podczas piątkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Sejm odrzucił w czwartek uchwałę Senatu w sprawie oddalenia w całości nowelizacji ustaw sądowych, rozszerzającej odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów. Prezydencki minister Andrzej Dera poinformował, że Andrzej Duda podpisze nowelę, gdy trafi na jego biurko. Prof. Przemysław Czarnek zaznaczył, że ta ustawa jest absolutnie konieczna i wnosi ogromny porządek do polskiego wymiaru sprawiedliwości.

– Po podpisie pana prezydenta, ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw przez pana premiera i po wejściu w życie, czyli w lutym, nie będzie już możliwa taka hucpa i taki zamach na praworządność, jaki mieliśmy okazję obserwować wczoraj ze strony pani prezes Gersdorf i niektórych sędziów trzech izb: cywilnej, karnej i pracy Sądu Najwyższego. To, co wczoraj obserwowaliśmy ze strony SN, to jest jednoznaczne podniesienie ręki na naród polski, na społeczeństwo polskie i na państwo polskie. To podpalanie państwa polskiego, radykalne przekroczenie wszelkich granic orzeczniczych i kompetencji Sądu Najwyższego – mówił poseł PiS.

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę, iż dzisiaj toczy się wojna o suwerenność naszej ojczyzny, a do bitwy próbuje się włączać międzynarodowe instytucje.

– Jesteśmy państwem suwerennym w ramach organizacji międzynarodowej, jaką jest Unia Europejska, z której próbuje się zrobić państwo federalne. To nie jest państwo federalne, to organizacja międzynarodowa, do której przystąpiliśmy, w której jesteśmy i będziemy, ale jako państwo suwerenne. I ten wniosek Komisji Europejskiej do TSUE, i groźby za każdy dzień orzekania Izby Dyscyplinarnej, i nieformalna Komisja Wenecka w trakcie prac parlamentarnych nad naszą ustawą, i wczorajsza uchwała Sądu Najwyższego – to wszystko jest zamach i ręka podniesiona na suwerenność naszego państwa – oznajmił polityk.  

Parlamentarzysta podkreślił, że tej suwerenności musimy bronić. Bronić razem z Rodziną Radia Maryja.

– Rodzina Radia Maryja, ludzie bardzo inteligentni, postrzegający rzeczywistość taką, jaka ona jest dzięki Radiu Maryja i TV Trwam, dokładnie rozumieją, że dzisiaj idzie gra i wojna o suwerenność naszego państwa, o wolność i niepodległość naszej ojczyzny. Musimy wszyscy być zjednoczeni. Prosimy o modlitwę, bo nie jest łatwo stać przed tymi wszystkimi politykami, którzy kłamią w żywe oczy (…). Oni wiedzą, że kłamią, wiedzą, że robią krzywdę, że nie mają racji, natomiast kłamią  w żywe oczy społeczeństwu. Tym większa potrzebna jest modlitwa, również do św. Michała Archanioła, który musi nas chronić przed tym całym złem, i tym większa jest potrzebna mobilizacja wszystkich tych, którzy dokładnie wiedzą, że mamy rację broniąc suwerenności – akcentował prof. Przemysław Czarnek.

Poseł PiS przypomniał, iż nie ma przepisu, który by upoważniał Sąd Najwyższy do tego, ażeby stwierdzać, kto jest sędzią, a kto nim nie jest. Jest natomiast przepis w konstytucji, który wskazuje, że to Sejm w drodze ustawy uchwala tryb i organizację Sądu Najwyższego, uchwala ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa, jej organizację i sposób powoływania. Jest także przepis, który jednoznacznie wskazuje, że to Prezydent RP powołuje sędziów na wniosek KRS, a nie Sąd Najwyższy.

– To my trzymamy się praworządności, a Sąd Najwyższy wyszedł poza granice praworządności. Jeśli miałoby to być tak, jak chce Sąd Najwyższy z panią Gersdorf na czele (Czas na emeryturę pani prezes. Czas na emeryturę, bo dość tego chaosu i wariacji, którą pani wprowadza), to znaczy, że nie mamy już do czynienia z państwem prawa, bo nie rządzą przepisy prawa uchwalane przez parlament wybrany przez suwerenny naród, tylko rządzą sędziowie, którzy z chmury sobie biorą interpretacje, z chmury wymyślają kompetencje i na podstawie tej chmury twierdzą, jak jest i jak ma być według ich „widzimisię”.  W taki sposób to Sąd Najwyższy może za chwilkę orzec o detronizacji papieża Franciszka, prezydenta Stanów Zjednoczonych, już nie mówiąc o prezydencie Polski i parlamencie – mówił prawnik.

Cała rozmowa z posłem Przemysławem Czarnkiem w „Aktualnościach dnia”  dostępna jest [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj