fot. pixabay.com

Matura w przyszłym roku będzie dostosowana do nowego sytemu

W 2023 roku do egzaminu dojrzałości przystąpią osoby, które uczęszczały osiem lat do szkoły podstawowej, a następnie uczyły się cztery lata w szkole średniej – zapowiada minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek.

Szef resortu edukacji był dziś pytany na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia o to, jak powinny w Polsce wyglądać matury. W jego ocenie wprowadzenie sytemu nauczania, który zastąpił gimnazja był dobrym ruchem.

Siatka godzin i nowe podstawy programowe pozwalają na inny sposób nauczania, bardziej efektywny – mówił prof. Przemysław Czarnek. Dodał, że przez to będzie można więcej wymagać od absolwentów szkół ponadpodstawowych na egzaminie maturalnym.

 Matura się zmienia, idzie w dobrym kierunku. Będzie bardziej wymagająca w przyszłym roku, ale będzie też dostosowana do poziomu wiedzy uczniów, którzy będą kończyli jako pierwsi system 8+4, czyli już nie gimnazjalny – podkreślał szef resortu edukacji i nauki.

Minister przyznał też, że przychyla się do tego, aby egzamin maturalny z matematyki pozostał obowiązkowy.

W tym roku podstawa programowa na maturze została obniżona ze względu na pandemię i naukę zdalną w szkołach.

Egzamin maturalny rozpoczął się w tym roku 4 maja, a zakończy 23 maja. Dziś rano maturzyści przystąpili do egzaminu pisemnego z chemii. Nie jest to egzamin obowiązkowy.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl