Ponad 960 pożarów w weekend. Zginęły cztery osoby

W miniony weekend doszło do 966 pożarów, z czego 146 to pożary mieszkań – poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Karol Kierzkowski. W wyniku pożarów trzech budynków i jednego mieszkania zginęły cztery osoby.

Jak przekazała Państwowa Straż Pożarna, w ostatni weekend strażacy gasili 966 pożarów; wyjeżdżali również do 1377 tzw. miejscowych zagrożeń i 198 fałszywych alarmów. Najwięcej interwencji dotyczyło pożarów traw – 314, wypadków drogowych – 311, pożarów mieszkań – 146, silnego wiatru – 114 i pożarów lasów – 113. Najwięcej interwencji odnotowano w województwach – mazowieckim – 363, śląskim – 348, dolnośląskim – 272 i wielkopolskim – 196.

Ofiary śmiertelne pożarów zanotowano w województwie mazowieckim, łódzkim i lubelskim.

W niedzielę rano w Łodzi zgłoszono pożar mieszkania na parterze budynku mieszkalnego wielorodzinnego; zginęła jedna osoba. W sobotę w Cegłowie (woj. mazowieckie) palił się dom jednorodzinny; na miejscu znaleziono ciało jednej osoby. Kolejne dwie ofiary pożarów znaleziono miejscowości Szóstka (woj. lubelskie) i w miejscowości Będków (woj. łódzkie).

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl