fot. https://pixabay.com/pl/photos/stetoskop-lekarz-piel%c4%99gniarka-6497490/

Coraz więcej lekarzy wraca do Polski

Od 2015 roku do Polski z zagranicy powróciło 20 tysięcy lekarzy. Z każdym rokiem rośnie także liczba studentów na kierunkach medycznych – mówił premier Mateusz Morawiecki, który w niedzielę przebywał w Ostrowie Wielkopolskim.

Oddział pediatryczny w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. To między innymi tutaj przez lata trafiał najnowszy sprzęt medyczny.

Jako rząd, państwo polskie, przeznaczyliśmy ponad 2 mld złotych na szpitale pediatryczne w całej Polsce, aby mogły one leczyć dzieci według najwyższych europejskich i światowych standardów – mówił premier Mateusz Morawiecki.

https://twitter.com/PremierRP/status/1525885153125486592

Jednak dobrze funkcjonujący szpital to nie tylko najnowocześniejszy sprzęt medyczny. To przede wszystkim liczna i dobrze wykształcona kadra.

Przed 2015 rokiem przez poprzednie 20 lat wyjechało z Polski ponad 20 tysięcy lekarzy – wskazywał szef polskiego rządu.

Dziś ten trend się odwrócił. Lekarze wracają do Polski. To szczególnie istotne w dobie pandemii, w czasie której służba zdrowia spełnia ważną rolę.

Od kilku lat postawiliśmy na kształcenie lekarzy i dziś mogę z dumą powiedzieć, że mamy 20 tysięcy więcej lekarzy. Od 2015 roku przybyło już 20 tysięcy lekarzy – podkreślał premier.

Na kierunkach medycznych kształci się o połowę więcej studentów. Liczba lekarzy wzrosła ze 165 do 185 tysięcy. Tendencję wzrostową widać także w przypadku pielęgniarek.

Sześć, siedem lat temu to było 20 tysięcy pielęgniarek i położnych. Dzisiaj jest to blisko 20 tysięcy więcej – zaznaczył szef rządu.

Dzięki temu Polska może pomagać rannym z Ukrainy. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że właśnie w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim leczą się ukraińscy żołnierze.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl