Trwają egzaminy maturalne
Maturzyści mają już za sobą egzamin pisemny z języka polskiego i matematyki. Jutro czeka ich kolejna obowiązkowa część egzaminu dojrzałości. Tym razem zmierzą się z językiem obcym na poziomie podstawom.
Pierwsze emocje powoli opadają. Matura – jeden z najważniejszych etapów na drodze edukacji młodych absolwentów szkół średnich. Dla wielu z nich to kluczowy moment, który decyduje o pomyślnej rekrutacji na uczelnie wyższe. Pierwszego dnia maturzyści zmierzyli się z językiem polskim. Egzamin trwał 4 godziny. Składał się z dwóch części – testu i wypracowania. Dziś z kolei „królowa nauk”, czyli matematyka. Maturzyści zaznaczali, że egzamin był prostszy niż próbne testy.
– Przyznam szczerze, że w pierwszym momencie zadania wydawały się dość trudne, aczkolwiek po głębszej analizie wyszło całkiem nieźle – mówił maturzysta.
– Trochę stresu było, ale zadania były całkiem proste. Nawet jak na matematykę – ocenił inny maturzysta.
– Było dość przyjemnie, było na pewno łatwiejsze od tej próbnej w marcu – wskazała maturzystka.
Maturzyści musieli wykazać się umiejętnością m.in. wykonywania działań na liczbach rzeczywistych, znajomością funkcji i ich własności oraz ciągów liczbowych. Egzamin z matematyki to także ważny dzień dla nauczycieli tego przedmiotu.
– Maturę swoich uczniów zawsze bardzo przeżywam. Kibicuję im z całego serca, ale jestem bardzo spokojna o nich, ponieważ wiem, że bardzo dobrze pracowali i przygotowywali się solidnie przez długi czas – mówiła Alina Wandtke-Kwidzińska, nauczyciel matematyki.
Jutro kolejna część. Maturzyści stawią czoła zadaniom z języka obcego na poziomie podstawom. Ale na tym nie koniec. Przed nimi jeszcze egzaminy ustne oraz z wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.
TV Trwam News



