„Podaj dobro dalej!” – ogólnopolski projekt edukacyjny Fundacji im. Heleny Kmieć

Fundacja im. Heleny Kmieć zachęca do udziału w Gali Laureatów IV edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pt. „Podaj dobro dalej!”. Wydarzenie nastawione jest na działalność społeczną i charytatywną, a zainspirowane zostało postawą śp. Heleny Kmieć – misjonarki, która zginęła w Boliwii. Fundacja zaprasza na galę, która odbędzie się 24 maja 2022 roku w auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium w Łagiewnikach w Krakowie.

W ramach projektu grupy przez kilka miesięcy prowadziły akcje charytatywne i pomocowe w swoim środowisku, inspirując się postawami śp. Heleny Kmieć. [czytaj więcej]

Na galę laureatów 24 maja do krakowskich Łagiewnik przyjeżdża 10 najlepszych grup, z których zostanie wyłoniony zwycięzca.

Przez wszystkie edycje projektu w przedsięwzięciach wzięło udział ponad 800 dzieci z terenu całej Polski. Wydarzeniu patronowały liczne kuratoria oświaty, jednostki kulturalno-oświatowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

„Nagrodą główną w projekcie jest wyjazd dla wygranej grupy na europejski wolontariat zagraniczny, w ramach którego będą mogli współpracować z wolontariuszami Wolontariatu Misyjnego Salvator i brać udział w letnich półkoloniach językowych” – informuje Fundacja im. Heleny Kmieć.

W tegorocznej edycji przewidziana jest dodatkowa nagroda specjalna ufundowana przez patrona. To trzydniowy wyjazd do europarlamentu do Strasburga. [więcej]

Realizując projekt „Podaj dobro dalej!” Fundacja stawia sobie za cel edukowanie, rozwijanie i uwrażliwianie najmłodszych na pomoc drugiemu człowiekowi. Ważne, by stawiać za przykład świecką wolontariuszkę misyjną zamordowaną w Boliwii, śp. Helenę Kmieć.

Fundacja im. Heleny Kmieć/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl