fot. helenakmiec.pl

5. rocznica śmierci śp. Heleny Kmieć

23 stycznia 2022 r. w kościele pw. świętej Barbary w Libiążu o godz. 17.15 rozpoczną się obchody z okazji 5. rocznicy śmierci śp. Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej działającej w Wolontariacie Misyjnym Salvator. Była zaangażowana w wiele katolickich inicjatyw, w tym w organizację Światowych Dni Młodzieży. Została zamordowana w Boliwii.

23 stycznia w kościele pw. świętej Barbary w Libiążu odbędzie się wydarzenie pt. „Misja: Niebo”. Ma ono upamiętnić postać zamordowanej na misji w Boliwii Heleny Kmieć.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.15. Wtedy to na cmentarzu przy parafii pw. św. Barbary wierni pomodlą się przy grobie Heleny Kmieć. Kwadrans później w kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, odprawiona zostanie Msza św. w intencji śp. Heleny Kmieć. Ostatnimi punktami programu jest jubileuszowy koncert z okazji 10-lecia Wolontariatu Misyjnego Salvator oraz premiera projektu „Kawa z Helen” w Libiąskim Centrum Kultury.

„Serdecznie zapraszamy do włączenia się w wydarzenie osobiście lub za pomocą duchowej obecności. Transmisja będzie dostępna w mediach społecznościowych Fundacji im. Heleny Kmieć” – informują organizatorzy.

Transmisję dostępna będzie [tutaj].

Helena Kmieć odeszła do Domu Pana 24 stycznia 2017 roku. Był świecką wolontariuszką misyjną działającą w Wolontariacie Misyjnym Salvator. Posługiwała m.in. w Rumunii, Zambii oraz na Węgrzech. Zaangażowała się w wiele inicjatyw, m.in. w organizację Światowych Dni Młodzieży, pomoc w świetlicy Caritas czy działalność duszpasterstwa akademickiego. 8 stycznia 2017 r. rozpoczęła posługę w Boliwii, gdzie została zamordowana w ochronce dla dzieci prowadzonej przez Siostry Służebniczki Dębickie. Po śmierci stała się inspiracją do czynienia dobra i całkowitego zawierzenia Bogu. Pełną biografię Heleny Kmieć można przeczytać [tutaj].

Fundacja im. Heleny Kmieć/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl