fot. Fundacja im. Heleny Kmieć

W maju ruszy proces beatyfikacyjny Heleny Kmieć

Żyła niespełna 26 lat, ale pozostawiła po sobie wyjątkowe świadectwo: miłości do Boga poprzez miłość do ludzi. W Archidiecezji Krakowskiej rusza proces beatyfikacyjny Heleny Kmieć.

Uśmiechnięta, życzliwa, utalentowana – taka była Helena Kmieć.

Poprzez służbę drugiemu człowiekowi­ zawsze chciała służyć Panu Bogu.

W czasie misji przeprowadzanych przez Księży Salwatorianów w Libiąży usłyszała wezwanie, by być Apostołem Miłosierdzia – mówił ks. bp Jan Zając, biskup pomocniczy senior Archidiecezji Krakowskiej, brat dziadka zamordowanej Heleny Kmieć.

Właśnie dlatego w 2013 r. jako wolontariuszka pojechała do Zambii. Przez dwa miesiące pracowała z dziećmi, które żyły biednie na ulicy. Uczyła je języka angielskiego, matematyki, czytania i pisania. Towarzyszyła w codziennym życiu. 8 stycznia 2017 r. rozpoczęła służbę na placówce misyjnej w środkowej Boliwii. Przygotowując się do tego wyjazdu, prowadziła dziennik.

Kiedy wyjeżdżała do Boliwii i planowała wyjazd od początku stycznia 2017 r., prowadziła dziennik i zapisywała tam swoje przeżycia, doświadczenia właśnie z tego czasu tuż przed wyjazdem i w trakcie pobytu w Cochabambie – zauważył ks. Paweł Wróbel SDS, postulator procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć.

Ostatni wpis jest z dnia 23 stycznia 2017 roku. Dzień później doszło do napadu na ochronkę dla dzieci, w której przebywała. Została ugodzona nożem. Nie udało jej się uratować. W tym roku, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, podpisany został edykt o rozpoczęciu jej procesu beatyfikacyjnego.

https://diecezja.pl/aktualnosci/edykt-w-sprawie-procesu-beatyfikacyjnego-sluzebnicy-bozej-heleny-kmiec/

To jest ta nadzieja, że każde życie, jeżeli jest oddane Panu Bogu, jest zwycięskie, choćby nawet było zakończone tak dramatyczną męczeńską śmiercią – podkreślił ks. bp Jan Zając.

Helena Kmieć dziś dla młodych osób może być inspiracją, by pięknie żyć, by to, co się robi, robić na 100 procent.

10 maja o godzinie 10.00 w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich odbędzie się pierwsza publiczna sesja Trybunału Beatyfikacyjnego. Wtedy ten trybunał zostanie zaprzysiężony przez ks. abp. Marka Jędraszewskiego i rozpocznie prace przez najbliższe miesiące i lata – zaznaczył ks. Paweł Wróbel SDS, postulator procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć.

Na poziomie diecezjalnym w ramach procesu beatyfikacyjnego będą odbywały się m.in. przesłuchania świadków.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl