fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Trwa niebezpieczny globalny konflikt, wobec którego nie możemy być bezczynni

Trwa niebezpieczny globalny konflikt w kawałkach, wobec którego nie możemy być bezczynni – powiedział w sobotę papież Franciszek. Podczas spotkania z delegacją Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych mówił, że ideologie zabijają i potrzebna jest dyplomacja kultury i dialogu.

Ojciec Święty Franciszek stwierdził w czasie audiencji w Watykanie z okazji 60-lecia istnienia Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych, że dyplomacja powinna być wspomagana przez spotkania i współpracę badaczy różnych kultur oraz religii, a także dialog zawsze szanujący prawdę i wolny od wszelkiej ideologii.

Franciszek podkreślił także, iż Kościół nie należy do żadnej konkretnej kultury, ale pragnie ożywić poprzez łagodne i odważne świadectwo Ewangelii serce każdej kultury, by razem zbudować cywilizację spotkania.

Przeciwstawił jej nie-cywilizację starcia podsycaną przez pokusy indywidualistycznej autoreferencyjności i ideologiczną prezentację własnego punktu widzenia.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl